Kare Pleksi Korkuluk, Kare Pleksi Merdiven Korkuluk, Merdiven Korkuluğu

Kare Pleksi Korkuluk, Kare Pleksi Merdiven Korkuluk, Merdiven Korkuluğu, Dikme, Ayak, Malzeme Satışı, Modelleri, Fiyatı ve Görselleri Bulunan Sayfamızdır

Pleksi malzemesi, kristal, akrilik, şeffaf, kabarcıklı özü plastikten farklı olmayan maddenin değişik şekil ve sıcaklıklarda işlenerek elde edilmesiyle meydana gelir. Pleksinin plastikten tek farklı ise farklı renk, boyut ve şekillerde işlenerek daha yoğunluklu olarak ev dekorasyonu alanında kullanılmasıdır. Pleksi özellikle merdivenlerin önemli parçalarından olan korkuluk ve küpeştelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Pleksinin merdiven sistemlerinde tercih edilmesinin en önemli nedeni ise pek çok iklim eve hava koşuluna epeyce dayanıklı olması ve rengini, dokusunu uzunca süre korumasıdır. Bu sayede pleksi korkuluk ve küpeşteler iç ve dış mekanlarda yer alan merdiven başta olmak üzere pek çok dekorasyon ögesinin ana omurgasını meydana getirmektedir. Bu mekanlarda özellikle kadınlar tarafından tercih edilen korkuluk modellerinin başında kare pleksi korkuluk gelmektedir.

Kare Pleksi Korkuluk Avantajları Nelerdir?

Merdiven sistemlerinin önemli bir elemanı olan korkulukların asıl işlevi her ne kadar merdivenleri sağlam tutmak ve yanlardan düşmeyi engellemek olsa da bunun yanında başka işlevleri de mevcuttur. Bu görevlerin başında ise elbette görselliğe hizmet etmek gelir. Kare pleksi korkuluklar, gösterişli ve saydam (isteğe bağlı olarak değiştirilebilmektedir) modelleriyle ev ve iş yerleri gibi pek çok ortamda büyük bir görsel malzeme rolü üstlenirler. Bu sayede sizin de korkuluklarınız diğerleri tarafından adeta kıskanılacak bir mekân güzelliğine hizmet edecektir.

Kare pleksi korkuluk modelinin avantajlarından bir tanesi de genellikle saydam olmaları nedeniyle kiri, tozu vb. göstermemesidir. Korkulukların temizlikleri sırasında ise ıslak bir bez yardımıyla kolayca silebilirsiniz, böylelikle kare pleksi korkuluklar ilk günkü parlaklıklarına geri döneceklerdir.

Hangi Mekanlarda Kullanılabilirler?

Ev, oto galeri, gece kulübü, disko, barlar ve çeşitli iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen kare pleksi korkuluklar, ihtişamın ön plana çıkarılmak istendiğin her mekanda gönül rahatlığıyla tercih edilebilir…