Kare Pleksi Küpeşte

Kare Pleksi Küpeşte, kolay şekillendirilebilen ve dayanıklı bir malzemedir. Bu nedenle yapı ve mimari olmak üzere birçok alanda tercih edilmektedir. Pleksi malzemesi, mimari yapılar için oldukça büyük önem arz eden korkuluk ve küpeşte üretimlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Farklı dekor ve tarzlara uyumlu hale getirilebilen pleksi; merdiven, balkon gibi alanlarının güvenli ve estetik bir tarza kavuşturmaktadır. Bu noktada sade ve güzel görünüm yakalamak isteyen kişiler ise kare pleksi korkuluk ve küpeşte modellerini tercih etmektedir. İç ve dış mimari de güvenliği arttıran ve dayanıklı bir malzeme olan kare pleksiler, kolay temizlenmesi ile de büyük bir avantaj sağlar.

Kare Pleksi Küpeşte İle Minimum Alan Kaybı

Sadeliği ve şıklığı bir araya getiren kare pleksi korkuluk ve küpeşteleri, ev balkonlarının ve teraslarının görselliğini öne çıkartmaktadır. Fransız balkon gibi sınırlı alanlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Kare pleksiler, dar bölgeler içerisinde kullanılmayacak alanların oluşmasını neredeyse sıfıra indirmektedir. Ayrıca dönerli alanlar da düz köşeli bir kullanım sağlaması farklı bir estiği ortaya çıkartarak mekanların değerini arttırmaktadır. Kare pleksiler, cama benzeyen şeffaflığı sunmaktadır. Bu durum ise balkonlar için kullanımını ideal duruma getirmektedir. Şeffaflığı ise manzaralı alanların görünümünü kolaylaştırmaktadır.

Kare Pleksi Küpeşte Yapılarda Ağırlık Oluşturmaz

Kare pleksi merdiven ve küpeşte modelleri şeffaf görünümü ile cama benzemektedir ancak camdan daha dayanıklıdır. Uzun yıllar kolaylıkla kullanılabilmekte ve güvenlik sorunu ortaya çıkartmamaktadır. Yaşam alanlarının güvenliğini ise üst seviyelere çıkartmaktadır. Ağır yüklere ve sert darbelere karşı oldukça dayanıklı olan kare pleksi, hafif bir yapıya sahiptir. Hafif ve kolay şekillendirilebilen bir malzeme olması ise her alan içerisinde kolaylıkla kullanılabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca hafif yapısı bina içi ve dışı, balkon ve teraslarda ekstra bir yük ortaya çıkartmaz. Kare pleksi dış mekanlarda kullanıldığında ise çevresel etkenlerden etkilenmez. Pleksi, sıcak ve soğuk hava değişimlerinde ömrü kısalan bir malzeme değildir.