Kare Pleksi Korkuluk, Kare Pleksi Küpeşte, Kare Pleksi Merdiven Korkuluk

Kare Pleksi Korkuluk, Kare Pleksi Küpeşte, Kare Pleksi Merdiven Korkuluk modellerinin ve fiyatlarının olduğu sayfadır.

Kare Pleksi Küpeşte, içinde bulunduğumuz zamanda pek çok sanayii dalında kullanılmakta olan yaygın bir malzeme olarak ön plana çıkmaktadır. Pleksinin bu kadar yaygın olarak kullanılmasında bilhassa plastikten üretilen bu maddenin, diğer malzemelerle kıyaslandığında ön plana çıkan özelliklerinin olduğu görülmektedir. Pleksi küpeşte, özellikle dekorasyon alanında merdiven küpeşteleri, korkulukları, yatak başlıkları, vitrinler ve daha pek çok çeşitli merdiven süsleri alanında sıklıkla kullanılmakta ve müşterilerin yüzlerini güldürmektedir. Pleksinin başlıca özelliklerine değinecek olursak;

  • Işık geçirgenliği yüksektir. Bu orana klasik cama oranla yüzde 92 gibi bir oranda seyretmektedir.
  • Darbelere karşı camdan 6 kat daha fazla dayanıklıdır. Kolay kolay düşmez, çatlamaz, kırılmaz ya da zede alarak şekil değişikliğine uğramaz.
  • Pleksi malzemesi ısıya karşı oldukça dayanıklıdır. 95 derece gibi yüksek bir sıcaklıkta anca şekil almaya ve erimeye başlar.
  • Herhangi bir formda, şekilde ya da ebatta rahatlıkla üretilmektedir. Soğuduktan sonra verdiğiniz şekil sabit kalacak ve pleksinin dayanıklılığı sayesinde kolay kolay da bozulmayacaktır.
  • İklim şartlarına karşı oldukça dirençlidir. Bu sebeple yılın sadece belli zamanlarında kullanılan yazlıklarda, evlerde ya da diğer mekanlarda gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. İç ya da dış mekanlarda bu sebeple, rahatlıkla kullanılabilir.
  • Temizliği çok kolaydır. Renkli olanlar kolay kolay solmaz ve kırılmaz.
  • Kare Pleksiler Nerede Kullanılır?

Pleksiden yararlanılarak üretilen bir diğer önemli ürün ise kare pleksidir. Kare pleksiler, merdiven başlıklarında kullanılarak daha çok dekoratif amaçlı tercih edilmektedirler. Pek çok değişik renk ve boyutta üretimi sağlanan kare pleksiler, ev dekorasyonunun vazgeçilmez ögesi olan merdivenlerde harika durmaktadır. Şıklığın eve eleganlığın en önemli göstergesi olan cama dışardan bakıldığında birebir benzeyen ve hatta camdan kat be kat daha kullanışlı olan pleksiden üretilen kare pleksiler sizin de evinizi lüks bir mekâna çevirecektir.