Pirinç Küpeşte, Pirinç Merdiven Korkuluk, Pirinç Korkuluk

Pirinç Küpeşte, Pirinç Merdiven Korkuluk, Pirinç Korkuluk

Pirinç küpeşte tarihin ilk zamanlarından beri en çok kullanılan malzemelerin başında pirinç geliyor. Pirinç; bakır maddesine çinko ilave edilerek elde edilen oldukça dayanıklı kolay şekil alabilen maddeye verilen isimdir. Bu özelliğinden dolayı da pek çok alanın yanı sıra dekorasyon malzemelerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Pirin metalinin kullanım alanlarından en yaygın olanı çerçeve, ufak ev eşyaları, saatler ve merdivenlerin önemli parçalarından küpeştedir. Özellikle küpeşte yapımında sıklıkla tercih edilen bir madde olan pirinç, değişik ve cazibeli renkteki görünümü ve kullanımdaki kolaylığı nedeniyle oldukça pratik bir kullanım sağlar. Mimaride, yoğunlukla merdivenin önemli parçalarından olan küpeşte ve korkuluklarda da hem üreticiler hem de tüketicilerin ilgisini yoğun olarak pirinç küpeşteler çekmektedir.

Pirinç Küpeştelerin Yapımı

Tercihe göre değişebilmekle birlikte, pirinç küpeşteler genellikle altın kaplama yapılarak CNC tezgahlarında işlenir ve lazer kesimli ince motifleriyle üretilir. Üretimin son aşaması ise şekil verilen bu pirinç küpeştelerin vernikle boyanmasıdır.

Pirinç Küpeşte Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Gösteriş ihtişamın ev dekorasyonundaki en büyük ibarelerinden olan pirinç, küpeştelerde kullanımında da bu özelliğini had safhada göstermektedir. Pirinç küpeşteler, bulundukları ortama lüks ve elegan bir tarz katarak, bulundukları ortamın aydınlığında da büyük bir paya sahip olurlar. Özel tasarım ya da seri üretimde sıklıkla tercih edilen pirinç küpeşteler, özellikle ihtişama ve görselliğe önem veren kadınlar tarafından evlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Bunların dışında, oldukça dayanıklı bir metal olan pirinç, küpeştelerde kullanıldığında da uzun soluklu bir kullanım sağlar ve böylece gereksiz bakım masrafında da kullanıcıları kurtarmış olur. Evdeki merdivenlerde kullanımının yanı sıra pirinç küpeşteler, gazinolar, gece kulüpleri, lüks barlar, oto galeriler ve daha pek çok iş yerinde sıklıkla tercih edilmekte ve insanları memnun etmektedir.