Pleksi Korkuluk Modelleri | Pleksi Küpeşte

Pleksi Korkuluk, Pleksi Merdiven Korkuluğu, Pleksi Merdiven Korkulukları, Kristal, Akrilik, Saydam, Cam, Camlı

Pleksi korkuluk, yaşam güvenliğini üst seviyelere çıkartan ve merdiven, bina içi ve dışı, balkon, teras, havuz çevresi gibi alanlarda etkili görsellikler oluşturan bir yapı aksesuarıdır. Pleksi malzemesi genellikle şeffaf, kristal, plastik, akrilik gibi görüntüler elde etmek için kullanılmaktadır. Cama benzeyen ancak daha dayanıklı bir malzeme olan pleksi, malzeme yapısı itibarıyla çok dayanıklıdır. Bu özelliği ise açık alanlarda kullanıldığında oldukça uzun süreli kullanılabilmesini beraberinde getirmektedir. Pleksi korkuluk aynı zamanda bulunduğu ortamın havasına modernlik ve estetik görüntü katmaktadır.

Pleksi Korkuluk Modelleri, Pleksi Küpeşte, Pleksi Merdiven Korkuluğu, Pleksi Merdiven Korkulukları Nerelerde Kullanılır?

Pleksi korkuluklar, her türlü mimari yapılarda farklı amaçlar için tercih edilmektedir. Balkon ve teraslar da dayanıklılığı ile hem güvenliği sağlamakta hem de uzun süreli kullanımı mümkün hale getirmektedir. Bina içi ve dışı merdiven alanlarında pleksi korkulukların performansları oldukça etkili olmaktadır. Engelli, yaşlı, hamile kadın ve çocukların merdiven çıkmasını kolaylaştıran pleksi korkuluklar aynı zamanda yüksek güvenlik sunmaktadır. Otel ve restoranların giriş kısımlarında ise görsellik etkisi nedeniyle dekor olarak kullanılmaktadır. Alışveriş merkezleri gibi alanlarda da şeffaflığı nedeniyle kullanılmaktadır. Çevrenin görüş alanını kısıtlamaması ve kolay temizliği hastane, okul ve alışveriş merkezi gibi kamusal alanlarda öne çıkmasını sağlamaktadır. Ayrıca havuz, park alanların dekorlarına da yüksek uyum sağlamaktadır.

Pleksi Korkulukların Artıları Nelerdir?

Pleksi korkulukların kullanıcılar için en önemli artıları arasında kolay temizliği yer almaktadır. Ayrıca basit olarak bakımı yapıldığında senelerce kullanılabilmektedir. Çevresel koşullara ve darbelere maruz kaldığında ise hiçbir şekilde kırılma, bozulma yaşanmaz. Sıcak ve soğuk havalarda ise genleşme ve yoğunlaşmaya bağlı olarak ömrü kısalmaz. Pleksi korkulukların bir diğer artısı ise pleksinin kolay şekillendirilen bir malzeme olmasıdır. Böylelikle dar, geniş, düz veya dönerli alanların her birinin yapısına uygun hale getirilebilmektedir.