Pleksi küpeşte, metil metakrilatın polimerizasyonu ile üretilen bir polimerdir. Polimerin optik özellikleri çok iyidir ve cam şeffaflığına yakın olup ışığın %92 sini geçirir. Ayrıca, sert atmosfer koşullarına dayanıklı, su absorpsiyonu düşük, boyutsal kararlılığı iyi ve mekanik dayanımı yüksektir.

Piyasada daha çok akrilik cam ya da pleksiglas olarak bilinen poli(metil metakrilat) (Pleksi Küpeşte) renksiz ve şeffaf bir termoplastik polimerdir. Genelde cama alternatif malzeme olarak tercih edilir ve polikarbonatla benzer özelliklere sahip olduğu için polikarbonatın kullanıldığı ürünlere de alternatif olabilir. Ucuz olması ve kolay proses edilmesi sayesinde tercih edilse de kırılgan bir yapıya sahip olduğu için kullanım alanı biraz kısıtlıdır.

Olağanüstü optik özellikler.
Saydamlık ve parlak görünüm.
Rijitlik ve boyutsal sağlamlık.
Sertlik ve çizilmeye karşı dayanıklılık.
Güneş ışınlarına (ultraviyole radyasyonu) ve hava etkisiyle aşınmaya karşı mükemmel direnç.

Pleksi’nin kullanım alanları nelerdir?

Pleksi’nin otomotiv sektöründe taşıt ışıkları, profiller ve ışıklandırma sistemleri, ayrıca reklam panoları, mutfak ve banyo gereçleri, gözlük ve dijital saat camları,lens mercek gibi birçok uygulama alanları da bulunmaktadır.

Pleksi’nin sağladığı avantajlar nelerdir?

Geniş mekanik özellik aralığı.
Darbe mukavemeti.
Şeffaflık, Sertlik, Parlak renkler.
Optik özellikler, yüzey görünümü.
Gıda tüzüğün uygunluk.
Boyutların kararlılığı, düşük su absorpsiyonu.
Atmosfer koşullarına dayanıklılık.

Pleksi Küpeşte, Pleksi Korkuluk, Pleksi Merdiven Korkuluk, Pleksi, Dikme, Ayak malzeme satışı.

Prinç Korkuluk, Pirinç Küpeşte, Pirinç Merdiven Korkuluk.

Kristal Küpeşte, Kristal Korkuluk, Kristal Merdiven Korkuluğu.

pleksi küpeşte ayak satışı, ışıklı pleksi korkuluk fiyatları, pleksi korkuluk bursa ankara,
pleksi merdiven korkuluk fiyatları istanbul, gold küpeşte, pleksiglas balkon koruma, merdiven korkuluğu, trabzan merdiven korkuluğu, pirinç korkuluk modelleri, pirinç merdiven korkuluk, pirinç küpeşte fiyatları, pirinç dekoratif ürünler, pirinç karyola imalatçıları, sarı küpeşte, pirinç merdiven korkuluk, pirinç merdiven korkuluğu, pirinç küpeşte modelleri, pirinç küpeşte fiyatları, pirinç küpeşte malzeme satışları, pirinç seperatör